KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14997512
nr 1499 7512
Karl Örbo
(1890-1958), Sverige
Oljemålning, Skuta i kanal. Signerad, daterad -52. Olja på pannå, 40x32 cm, yttermått inklusive ram: 56x48 cm
Karl Örbo, svensk målare och grafiker född 1890, död 1958.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 31 oktober 2022
kl 19:26:11
31/10 17:44:01